Wycieczki po Polsce - przykładowe trasy

Przykładowe trasy wycieczek dla polonusów pragnących odwiedzić ojczyznę.

Wielu Polaków mieszkających "na stałe" na emigracji chciałoby jeszcze raz odwiedzić swój rodzinny kraj. Jednak co wybrać z bogatej oferty turystycznej Polski? Poniżej przykłady dwóch zupełnie różnych wycieczek, dzięki którym jeszcze raz będzie można przypomnieć sobie jak pięknym krajem jest Polska.

Pierwsza z nich zaczyna się tam gdzie zaczyna się historia Polski - czyli w Gnieźnie. Najstarsze ślady osadnictwa w tej kolebce polan datuje się na ponad 8-10 tysięcy lat. Gniezno było później siedzibą między innymi Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Następnie przenosimy się do Torunia, by odwiedzić dom Mikołaja Kopernika, zwiedzić zabytkowe Stare Miasto i skosztować słynnych toruńskich pierników. Następnym przystankiem jest Warszawa. Tutaj pozycje obowiązkowe to Rynek Starego Miasta, Zamek Królewski i słynne Łazienki. Na koniec przenosimy się na południe - do Krakowa. Tam odwiedzić należy Zamek na Wawelu, Rynek Główny z Kościołem Mariackim i Barbakan.

Druga propozycja jest odmienna i pokazuje inne oblicze naszego pięknego kraju. Zaczynamy w województwie podlaskim, w Puszczy Białowieskiej. Tutaj znajduje się Białowieski Park Narodowy, w którym oprócz niezwykłej, zachowanej w nienaruszonym stanie przyrody jego największą atrakcją są żubry - jeden z symboli Polski. Następnie przenosimy się na Mazury, Krainę Tysiąca Jezior, gdzie wypoczywamy w jednym z wielu gospodarstw agroturystycznych ciesząc się czystym powietrzem, piękną przyrodą i wyrobami kulinarnymi "własnej roboty".