Polska – turystyka i rekreacja. Co warto zobaczyć podczas pobytu w ojczyźnie

Informacje turystyczne o najciekawszych miejscach w Polsce.

Polska jest pięknym krajem obfitującym w najróżniejsze obiekty turystyczne. Piękna przyroda, historyczne zabytki, miejsca aktywnego wypoczynku - znajdziemy tu wszystko.

Jednym z najpiękniejszych miast Polski i swoistą "turystyczną stolicą" naszego kraju jest niewątpliwie Kraków. Zamek na Wawelu, Kościół Mariacki, Barbakan, Rynek Główny, Kościół Piotra i Pawła, to tylko początek niezwykle długiej listy zabytków, które dostępne są dla turystów. Także muzea takie jak Muzeum Narodowe czy Muzeum Czartoryskich czarują przybyłych swoimi bogatymi zbiorami.

 Niedaleko na południe znajdziemy stolice polskich gór - Zakopane. Stolica polskich Tatr przyciąga nie tylko "białym szaleństwem" ale także Krupówkami i Morskim Okiem.

Przenieśmy się teraz do centralnej Polski by odwiedzić Stolicę. Warszawa, największe polskie miasto, w którym obowiązkowymi punktami wycieczek są: Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Rynek Starego Miasta i nowoczesne, znane na całym świecie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jeszcze dalej na północ znajdują się "zielone płuca Polski" czyli Warmia i Mazury. W Krainie Tysiąca Jezior zaznamy wypoczynku na łonie natury w jednym z wielu gospodarstw agroturystycznych, a także zwiedzimy średniowieczne zamki (w Malborku i Lidzbarku Warmińskim).

Także polskie może - Bałtyk - kusi turystów swoją ofertą. Trójmiasto (Gdańsk - Gdynia - Sopot) to nie tylko liczne plaże, ale także ciekawe obiekty architektoniczne w tym najdłuższe drewniane molo w Europie (Sopot).